ASTM A312 TP316/316L Podwójna-rura ze stali nierdzewnej z certyfikatem
Apr 10, 2026
Zostaw wiadomość
Co to są podwójne-certyfikowane rury ze stali nierdzewnej TP316/316L?
Rury ze stali nierdzewnej TP316/316L z podwójnym-certyfikatem są zgodne z normami ASTM A312/ASME SA312 i jednocześnie spełniają wymagania gatunków TP316 i TP316L. Zawartość węgla jest stabilnie kontrolowana w zakresie mniejszym lub równym 0,035–0,08%, przy czym 16,0–18,0% chromu, 10,0–14,0% niklu i 2,00–3,00% molibdenu. Wytrzymałość na rozciąganie osiąga wartość większą lub równą 485 MPa (TP316L) / większą lub równą 515 MPa (TP316), a wartość PREN jest większa lub równa 32. Rury te łączą w sobie właściwości obu gatunków, przechodzą rygorystyczne testy i są dostarczane z autorytatywnymi certyfikatami.
Dostarczamy rury ze stali nierdzewnej TP316/316L z podwójnym-certyfikatem, w pełni zgodne z normami ASTM A312/ASME SA312, dostępne zarówno w wersji bez szwu, jak i ze szwem prostym. Specyfikacje obejmują średnice zewnętrzne od 1/8 cala (3,18 mm) do 48 cali (1219 mm), przy grubości ścianek od serii SCH 5S do SCH 160 i XXS. Opcje długości obejmują losowe długości 4–12 m, pojedyncze losowe długości 15–24 stóp lub długości niestandardowe na żądanie. Wykończenie powierzchni obejmuje wytrawianie i pasywację, wyżarzanie jasne i polerowanie mechaniczne. Obsługujemy również dostosowywanie do specjalnych wymagań, takich jak ultra-cienkie ściany (mniejsze lub równe 0,3 mm) i duże średnice (większe lub równe φ610 mm).


Każda partia poddawana jest testom hydrostatycznym pod ciśnieniem 1,5-krotności ciśnienia projektowego, a także nieniszczącym testom-prądów wirowych i ultradźwiękowych. Tolerancje wymiarowe są ściśle kontrolowane w zakresie ±1% dla średnicy zewnętrznej i ±10% dla grubości ścianki. Wszystkie produkty są dostarczane z certyfikatami testów młyna EN 10204 3.1 (MTC) wraz z raportami-z inspekcji stron trzecich sporządzonymi przez TÜV i SGS. Dostępne są również opcjonalne certyfikaty towarzystw klasyfikacyjnych, takich jak ABS, BV i DNV-GL, znacznie poprawiające efektywność zakupów i zmniejszające koszty doboru materiałów.

Specyfikacja rur ze stali nierdzewnej ASTM A312 TP316/316L
|
Przedmiot |
Specyfikacja |
| Stopnie materiałów | ASTM A312 / ASME SA312 TP316 i TP316L |
| Oznaczenie UNS | S31600 (316) / S31603 (316L) |
| PL Odpowiednik | 1.4401 / 1.4404 |
| Typ | Bez szwu (SMLS) lub spawane (ERW, EFW) |
| Wspólne harmonogramy | SCH 10S, 40S, 80S, 160, XXS |
Skład chemiczny rur ze stali nierdzewnej 316/316L
| Stopień | C | Mn | Si | P | S | Kr | Pon | Ni | N | |
| 316 | Min | - | - | - | 0 | - | 16.0 | 2.00 | 10.0 | - |
| Maks | 0.08 | 2.0 | 0.75 | 0.045 | 0.03 | 18.0 | 3.00 | 14.0 | 0.10 | |
| 316L | Min | - | - | - | - | - | 16.0 | 2.00 | 10.0 | - |
| Maks | 0.03 | 2.0 | 0.75 | 0.045 | 0.03 | 18.0 | 3.00 | 14.0 | 0.10 |
Właściwości mechaniczne rur ASTM A312 TP 316/316L
| Stopień | Wytrzymałość na rozciąganie (MPa) min |
Siła plonu 0,2% dowodu (MPa) min |
Wydłuż (% w 50 mm) min |
Twardość | |
| Rockwell B (HR B) maks | Brinella (HB) maks | ||||
| 316 | 515 | 205 | 40 | 95 | 217 |
| 316L | 485 | 170 | 40 | 95 | 217 |
ASTM A312 TP316L Wymiary rur
| NPS (cale) | DN (mm) | Średnica zewnętrzna (OD) | Sch 5S (ściana) | Sch 10S (ściana) | Sch 40S (Ściana) | Sch 80S (Ściana) |
| 1/8 | 6 | 10.3 | - | 1.24 | 1.73 | 2.41 |
| 1/4 | 8 | 13.7 | 1.24 | 1.65 | 2.24 | 3.02 |
| 3/8 | 10 | 17.1 | 1.24 | 1.65 | 2.31 | 3.20 |
| 1/2 | 15 | 21.3 | 1.65 | 2.11 | 2.77 | 3.73 |
| 3/4 | 20 | 26.7 | 1.65 | 2.11 | 2.87 | 3.91 |
| 1 | 25 | 33.4 | 1.65 | 2.77 | 3.38 | 4.55 |
| 1-1/4 | 32 | 42.2 | 1.65 | 2.77 | 3.56 | 4.85 |
| 1-1/2 | 40 | 48.3 | 1.65 | 2.77 | 3.68 | 5.08 |
| 2 | 50 | 60.3 | 1.65 | 2.77 | 3.91 | 5.54 |
| 2-1/2 | 65 | 73.0 | 2.11 | 3.05 | 5.16 | 7.01 |
| 3 | 80 | 88.9 | 2.11 | 3.05 | 5.49 | 7.62 |
| 4 | 100 | 114.3 | 2.11 | 3.05 | 6.02 | 8.56 |
| 6 | 150 | 168.3 | 2.77 | 3.40 | 7.11 | 10.97 |
| 8 | 200 | 219.1 | 2.77 | 3.76 | 8.18 | 12.70 |
| 10 | 250 | 273.0 | 3.40 | 4.19 | 9.27 | 12.70* |
| 12 | 300 | 323.8 | 3.96 | 4.57 | 9.53 | 12.70* |
Tolerancje rur ASTM A312
| Funkcja | Zakres NPS | Tolerancja |
| Średnica zewnętrzna (OD) | 1/8" do 1-1/2" | ± 0,4 mm |
| 1-1/2" do 4" | ± 0,8 mm | |
| 4" do 8" | + 1.6 mm / - 0.8 mm | |
| Grubość ścianki | Wszystkie rozmiary | - 12.5% (Tolerancja dodatnia jest ograniczona tolerancją wagi) |
| Waga | Wszystkie rozmiary | + 10% / - 3.5% (zamówienie zbiorcze) |
Rura ze stali nierdzewnej 316 vs. 316L: zawartość węgla
Podstawowa różnica między rurami ze stali nierdzewnej 316 i 316L polega na tym, że 316L ma niższą zawartość węgla, maksymalnie 0,03%, w porównaniu z maksymalnie 0,08% w przypadku 316. Ta formuła o „niskiej” zawartości węgla („L”) zmniejsza wytrącanie się węglika chromu podczas spawania, poprawiając odporność na korozję spawanych rur i zapobiegając uczuleniom.
Aplikacje
Ropa i gaz: kolektory podmorskie, rurociągi i platformy morskie.
Przetwarzanie chemiczne: Urządzenia do obróbki kwasów organicznych i nieorganicznych.
Przemysł farmaceutyczny:-rurociągi i systemy sanitarne do pomieszczeń czystych.
Morskie: armatura, wymienniki ciepła i infrastruktura przybrzeżna.
Żywność i napoje: przetwarzanie żywności o wysokiej-chlorku (np. sos sojowy, solanki).
Jeśli masz specyficzne-projektowe wymagania dotyczące rur ze stali nierdzewnej 316L, zapraszamy do złożenia zamówienia. GNEE utrzymuje znaczny zapas naszych najlepiej sprzedających się produktów-, z których możesz wybierać. Nasze produkty są dostępne zarówno w wersji bezszwowej, jak i spawanej, a nasze produkty można dostosować do indywidualnych wymagań. Aby uzyskać szczegółowe dane dotyczące składu chemicznego lub zamówić bezpłatne próbki, prosimy o niezwłoczny kontakt z naszą fabryką. Oferujemy konkurencyjne ceny i wyjątkową obsługę.
Nasze produkty są pakowane przy użyciu wodoodpornego papieru i taśm stalowych, spełniając standardowe wymagania dotyczące opakowań eksportowych do transportu morskiego i nadają się do różnych metod wysyłki; alternatywnie opakowanie można dostosować do specyfikacji klienta.
Opakowanie
Standardowe opakowanie eksportowe dla płyt ze stali nierdzewnej
1. Polerowane wykończenie powierzchni; 2. Opakowanie zbiorcze;


Wyślij zapytanie






